Bizimle İletişime Geç

Kültür&Sanat

2. Alevi Kitap Fuarı başlıyor

Bu yıl ikincisi yapılacak Alevi Kitap Fuarı 15 Haziran Perşembe günü İstanbul Göztepe Merdivenköy’de ziyaretçilerini bekliyor

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez yapılan “Alevi Kitap Fuarı”nın ikincisi bu yıl 15 Haziran Perşembe günü saat 13:00’de kapılarını kitapseverlere açacak. Aynı gün 12 bin kitabın, yüzlerce görselin ve süreli yayının bulunduğu “Şahkulu Alevi Bilgi Merkezi” de Alevilik ve Bektaşilik ile ilgili olarak araştırma yapan, yapmak isteyen kişilere hizmet vermeye başlayacak.

15-18 Haziran tarihleri arasında dört gün sürecek ve her gün 11:00 ile 21:00 arası açık olacak olan ve “Alevilik ve Aleviler temalı” binlerce kitabın yer alacağı“Şahkulu 2. Alevi Kitap Fuarı” İstanbul Göztepe Merdivenköy’deki700 yıllık Şahkulu Sultan Dergahı’nın 8 dönümlük bahçesinde yapılacak. Fuara 50’ye yakın yayınevinin yanısıra, 40’ın üzerindeyazar ve araştırmacı da söyleşilerle katılacak. Birçok Alevi kurumunun da kendi yayınları yer alacağı fuarda, imza günleri, söyleşiler ve dinletiler yapılacak.

Fuarda fotoğrafçı Vacit Arman’ın “Tekamül” adlı fotoğraf sergisi de yer alacak.

İlgili:  Fotoistanbul fotoğraf festivali başladı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kültür&Sanat