Bizimle İletişime Geç

Dünya

ABD’de 9 siyahı öldüren Dylann Roof ölüm cezasına çarptırıldı

ABD’de bir kilisede düzenlediği silahlı saldırıda 9 siyahı öldüren 22 yaşındaki Dylann Roof, ölüm cezasına çarptırıldı

ABD’de 17 Haziran 2015’te bir kilisede düzenlediği silahlı saldırıda 9 siyahı öldüren Dylann Roof isimli katil zanlısı ölüm cezasına çarptırıldı. Euronews’in haberine göre, 12 kişiden oluşan yargıçlar heyeti, 3 saat süren mütalaasının ardından, Roof’un tutuklu kaldığı süre içerisinde pişmanlık emareleri göstermediği kanısına vardı.

Mahkeme heyetinden affedilmek gibi bir talepte bulunmayan Roof ayrıca işlediği cinayetten de pişmanlık duymadığını söyledi.

Mahkemenin kararını açıklanmasının ardından konuşan kurbanlardan birinin yakını, “Bu boş bir zafer çünkü benim kız kardeşim artık yok. Ancak Roof ile aynı düşüncede olanlara bir mesaj göndermek istiyorum; toplum bunu kabul etmeyecektir. Saldırıyı ne zaman düşünsem ağlıyorum. Bu saldırıları durdurmalıyız. Başlangıçta yaptığımız gibi eğer birbirimiz için ayağa kalkarsak belki o zaman bu durumu ayaklarımızın altında ezeriz” şeklinde konuştu.

Dylann Roof, Amerika Birleşik Devletleri’nin South Carolina eyaletinin Charleston kentinde, 17 Haziran 2015’de, siyahi vatandaşların gittiği bir kilisede düzenlenen ayin sırasında, nefret dolu söylemlerin ardından ibadet edenlerin üzerine ateş açmış ve 9 siyahı öldürmüştü.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Dünya