Bizimle İletişime Geç

Politika

Adalet Bakanı Bozdağ: İzmir’deki saldırıya ilişkin 18 kişi gözaltına alındı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İzmir’de 2 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla ilgili olarak açıklama yaptı

Saldırıyı gerçekleştirenlerin kimliklerinin belirlendiğini ancak güvenlik gerekçesiyle açıklanmadığını söyleyen Bekir Bozdağ, saldırıya ilişkin 18 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Bozdağ “Saldırının emri PKK’den geldi, tereddütümüz yok” ifadesini kullandı.

Saldırıya ilişkin olarak açıklama yapan Bekir Bozdağ, teröristlerin kimliklerinin belli olduğunu ancak açıklamayacaklarını ifade etti. Bozdağ şunları söyledi:

“Bütün Türkiye’ye, 81 ilimize karşı yapılmış bir terör saldırısıdır. Terör kardeşlik hukukumuzu yok edemeyecektir. Mücadele daha da etkinleştirilerek daha da kararlı bir şekilde devam ettirilecektir. Türkiye, yaklaşık 10 civarında terör örgütüyle eş zamanlı mücadele eden tek ülkedir. Soruşturma bütün boyutlarıyla yürütülmektedir. Savcılığımızdan edindiğimiz bilgiye göre 18 gözaltı yapılmıştır. Saldırıyı yapan teröristlerin kimlik bilgileri tespit edilmiştir ancak bilgilerini şu an açıklamıyoruz. Hastanelerde tedavi edilen yaralılardan 2’ si taburcu edildi.  Yaralı 2 polis, 3 avukat ile 2 sivil vatandaşın tedavisi devam ediyor”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Politika