Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Ahmet Şık: AKP bir siyasi parti değil, bir mafyadır

Gazeteci Ahmet Şık, destek için gittiği Cumhuriyet gazetesinin önünde konuştu. Şık, “AKP bir siyasi parti değil, bir mafyadır. Bu kadar net. Yargıyı teslim almış bir mafya ile hukukla mücadele edilmeye çalışıyor” dedi

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun da aralarında bulunduğu 9 yazar ve yöneticinin gözaltına alınmasının ardından Cumhuriyet gazetesi önünde açıklama yapan Ahmet Şık “AKP bir siyasi parti değil mafyadır” dedi.

Cumhuriyet’in haberine göre “Eğer bir suç örgütü aranıyorsa başbakanlığı basıp arama yapsınlar. Recep Tayyip Erdoğan’dan başlamak lazım” diyen Şık “FETÖ’nün suç ortağı, ona çanak tutan odur. Hepsinin soruşturulması gerekiyor. AKP bir siyasi parti değil mafyadır. Bütün mevzu AKP’li olmayanların susturulması üzerinden gidiyor. Bu ülkede rejim çok değişti. 2 gün önce cumhuriyetin 93. doğum gününü kutladık, artık yıkılmış bir rejimin doğum gününü kutlamak manasız. Gazetenin adına bile tahammül edemiyorlar. Türkiye’de ırkçılık temelli bir milliyetçilik,  neoliberal diktatörlük kuruluyor. AKP bir mafyadır. Kitaplara filmlere konu olan söz konusu suçların hepsini AKP yapıyor” ifadelerini kullandı.

Şık, “Eğer cemaatin yaptığı iddia edilen darbe girişiminin faili aranıyorsa Beştepe’ye gitmek, Erdoğan’dan başlamak gerek. Fethullah Gülen’in suç ortağı Recep Tayyip Erdoğandır” yorumunu yaptı.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel