Bizimle İletişime Geç

Aktüel

AKAM’ın sahibi Özkiraz: Hilesiz ‘hayır’ oyları yüzde 53’ün üzerinde

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, “Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada” ifadelerini kullandı

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, “Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada. oyları yüzde 53’ün çok üzerinde” dedi.

KRT’de Çağlar Cilara’ya konuk olan şirketini kapatma kararı alan Başkanı Kemal Özkiraz, sandıktan yüzde 53’ün üzerinde hayır oyunun çıktığını söyledi. Yüzde yüz yapıldığından yüzde yüz emin olduğunu söyleyen Özkiraz, “Sandığa giren çıkmadı, problem burada” dedi.

İşte Özkiraz’ın açıklamaları:

“Şaibeli demek doğru düzgün yapılıp yapılmadığı belli olmadığı anlamındadır. Bu şaibeli değil, bu yüzde yüz hileli bir seçimdir, yüzde yüz eminim. Problemimiz sandıktan ne çıktığı değil, sandığa ne girdiği. Adalet Kalkınma Partisi sandıktan çıkanı değil, sandığa giren millet iradesini yok sayıyorlar. Sandığa giren çıkmadı zaten problem burada. Sandığa giren belli, sandığa net olarak hayır girdi.”

“Bizim tahminimiz yüzde 53 hayırdı. Yüzde 53’ün çok üzerinde hayır çıktı. Ak Parti’nin oyları yüzde 40. Ak Parti güçlü olduğu her yerde kaybetti.”

İlgili:  Bakan Tüfenkçi: Sonuçlara itiraz etmek anlamsız

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel