Bizimle İletişime Geç

Politika

Akdoğan: Umut kitabevi saldırganları serbest HDP’li vekiller cezaevinde

HDP Milletvekili Akdoğan, Umut Kitabevi’ne saldıran astsubayların tahliyesine tepki gösterdi

Hakkari , Şemdinli’deki ’ne saldıran astsubayların tahliye edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akdoğan şöyle konuştu:

Sivil vatandaşların listelerinin askeriyenin elinde tutulduğu bir dönemde, Umut kitap evine dönük bombalama olayına iştirak eden askerler dün itibarıyla tahliye edildi. Vatandaşlara dönük ölüm listelerini hazırlayan kişilerin bugün sokaklara salınması, Hükümetinin ülkeyi nereye taşımak istediğinin en bariz örneklerinden bir tanesidir.

İnsanları katledenler sokaklarda

Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı, sivil vatandaşların listelerini elinde, arabasının bagajında taşıyan o askerlere ilişkin “Ben tanırım, onlar iyi çocuklardı” demişti. Bugün yargının da onlara sahip çıkması bizi şaşırtmıyor.

Bunlar yargılandığı davada 39 yıl ceza almalarına rağmen bugün tahliye ediliyorlar. Ama ve arkadaşları cezaevinde rehine durumundadır. Yargının elinde herhangi somut bir delil var mı? Yok. Ama burada Şemdinli davasında yargının da iktidarın da elinde somut belgeler vardı. Somut belgeler olmasına rağmen bu insanlar bugün sokakta, insanları katledenler bizlerle birlikte sokaklarda gezebiliyorlar.

İlgili:  HDP'nin geçici grup başkanvekilleri Filiz Kerestecioğlu ve Ahmet Yıldırım oldu

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika