Bizimle İletişime Geç

Aktüel

‘AKP, anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçirilmesi karşılığında MHP’ye 50 bin kadro sözü verdi’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM’de cep telefonundan yaptığı canlı yayınla, AKP ile MHP arasında anayasa tekliflerinin Meclis’ten geçirilmesi için 50 bin kadro verildiğinin kulislerde konuşulduğunu söyledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM’de cep telefonundan yaptığı canlı yayında, AKP ile MHP arasında anayasa tekliflerinin Meclis’ten geçirilmesi için 50 bin kadro verildiği iddialarını dile getirdi.

Budak, AKP ile MHP arasında geçen bir pazarlık sonucu 550 milletvekili sayısının 600’e çıkarıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Eğer teklifler Meclis’ten geçerse aynı zamanda referandumdan da geçerse MHP’ye 50 bin kadro verilmiş. Zaten şu anda kadrolar verilmeye başlanmış. Bunlar kulislerde konuşulanlar. Bir sonraki aşamada, eğer geçerse referandumdan sonra tekrar bir seçim isteyebilirler. Bu seçimde MHP’ye 60 milletvekili sözü verilmiş. MHP kendini kapatıp AKP ile seçime giriyor ve 60 milletvekili oradan gösteriliyor.”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel