Bizimle İletişime Geç

Aktüel

AKP bombalı saldırıyı fırsata çevirdi: İzmir Adliyesi’nde çalışan BES üyeleri gözaltında

İzmir Adliyesi’nde bombalı saldırıyla oldukları gerekçesiyle adliyede çalışan BES üyeleri gözaltına alındı

AKP bombalı saldırıları “fırsata” çevirmeye devam editİzmir Adliyesi’nde çalışan  Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltılar, adliyeye yönelik saldırı sonrası gerçekleşti.

Evrensel’de yer alan habere göre, BBS’ten yapılan açıklamada, gözaltıların nedeninin dosyada gizlilik olduğu için kendilerine söylenmediği, üyelerinin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğü ifade edildi.Sendika binasında yapılan açıklamada konuşan BES İzmir Şube Başkanı Musa Sever,  “İstanbul Ortaköy Reina katliamının acısı henüz geçmemişken, İzmir Adliyesine yönelik  saldırı yaşandığını belirterek, “Öncelikle, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Adliye emekçilerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Büro Emekçileri Sendikası olarak her türlü şiddet eylemini reddettiklerini ve Adliyeye yönelik saldırıyı lanetlediklerinin ifade eden Sever, “Son İzmir saldırısından hemen sonra aralarında üye ve temsilcilerimizin de bulunduğu adliye çalışanları gözaltına alınmış, üye ve temsilcilerimizin neden alındığı konusunda bilgi alınamamakta, avukat ve ailelerinin görüşmelerine izin verilmemektedir. Bu yolla arkadaşlarımız adeta saldırının sorumlularıymış gibi bir algı yaratılmaktadır” dedi.

Üye ve temsilcilerinin yaşanan saldırıyla hiçbir ilişkisinin olmadığına, suçsuz olduklarına inandıklarını dile getiren Sever, “Bu nedenle gözaltına alınan arkadaşlarımız bir an önce serbest bırakılmalıdır” dedi.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel