Bizimle İletişime Geç

Aktüel

AKP tetikçisi Cem Küçük’ten ‘Hürriyet Washington temsilcisi Tolga Tanış görevden alındı’ iddiası

AKP’nin tetikçi isimlerinden Hürriyet’in Washington temsilcisi Tolga Tanış’ın görevinden alındığı iddiasını gündeme getirdi. Hürriyet, konuyla ilgili henüz açıklama yapmadı

AKP’nin tetikçi isimlerinden Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Hürriyet’in Washington temsilcisi olan Tolga Tanış’ın görevinden alındığını öne sürdü. Küçük, Tanış’ın koltuğuna Cansu Çamlıbel’in getirildiğini de söyledi.

Hürriyet’ten henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmezken Küçük, söz konusu kararından dolayı Aydın Doğan’ı tebrik etmeyi de unutmadı.

Cem Küçük’ün konuya ilişkin kişisel Twitter hesabından yazdıkları şöyle:

1-Aydın Doğan, Tolga Tanış’ı görevden aldı ve Washington temsilciliğine Cansu Çamlıbel’i getirdi. Kendisini tebrik ederim.

2-Ben eğriye eğri doğruya doğru derim. Karanlık ilişkilere giren Tolga Tanış’ın görevinden alınması isabetli karardır. Bravo Aydın Bey.

3-Cansu Çamlıbel’i çoğu zaman röportajları sebebiyle yayınlarımda takdir ettim. Yeni görevinde başarılar dilerim.

4-Fakat Cansu Çamlıbel unutmamalı ki, Tolga gibi Türkiye-Karşıtı angajmanlara girerse aynı akıbet kendisi için de olur.

5-Erdoğan muhalifi olabilirsiniz ama Türkiye muhalifi olamazsınız. Washington’da Türk düşmanı çevrelerin sözcülüğünü yapamazsınız.

6-Benim kimseye takıntım yok. Ben yapılana bakarım. Tolga Tanış’ın indirilme kararı çok doğrudur. Aydın Doğan’ı alkışlıyorum.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel