Bizimle İletişime Geç

Kent-Ekoloji

AKP tipi talan: Uzungöl’e ‘survivor parkuru’ yapılacak

Trabzon Uzungöl’e survivor parkuru yapılacak

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’e AKP tipi bir talan geliyor. Uzungöl’e yüksek ve alçak ip parkurları, dev salıncak, tırmanma duvarları, survivor parkuru ve paintball alanı olmak üzere 6 ana bölüm yapılacak.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık 9 bin 200 metrekarelik “Uzungöl Tabiat Macera Parkı” projesinin hazırlandığını ifade etti. Gümrükçüoğlu, ihalenin 6 Eylül’de gerçekleştirileceğini bildirdi.

Parkın yüksek ve alçak ip parkurları, dev salıncak, tırmanma duvarları, survivor parkuru ve paintball alanı olmak üzere 6 ana bölümden oluşacağına işaret eden Gümrükçüoğlu, proje kapsamında ayrıca otopark, idari yönetim binası, kameriye, soyunma kabinleri, tuvalet, malzeme teslim noktaları ve depolar yapılacağını kaydetti.

Gümrükçüoğlu, şöyle devam etti:

“Doğayla bütünlük arz eden bir proje hazırladık. Yerli ve yabancı turistlerin dinlenme, eğlenme ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilmelerine yönelik planladığımız projenin en önemli amacı, bölgedeki turizm çeşitliliğini artırmaktır. Bu önemli yatırım, bölgeyi macera turizmi konusunda dünya çapında bir merkez haline getirecektir. Bölgedeki konaklama süresini uzatacak, tabiat parkımızın ve şehrimizin marka değerini yükseltecektir. Ayrıca doğa sporları konusunda farkındalık oluşturacak, gelecek nesillere doğa ve doğa sporu sevgisini aşılayacaktır.”

İlgili:  Trabzon Baro Başkanı tutuklandı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kent-Ekoloji