Bizimle İletişime Geç

Politika

AKP’de art arda istifalar: 5 ayrı il başkanı istifa etti

Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ açıklamasının ardından AKP’de çeşitli illerde il başkanları seviyesinde istifalar yaşanıyor

Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ açıklamaları ile başlayan süreç, yine Erdoğan’ın “Teşkilatlar, belediyeler eğer ‘bizim dava’ idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar” demesiyle devam ediyor.

Hakkari, Şırnak, Muş, Aksaray ve Ağrı

Erdoğan’ın açıklamasının ardından istifalar da gelmeye başladı. AKP’de Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca’nın önceki gün istifa etmesinin ardından Hakkâri, Şırnak ve Muş il başkanları da istifa etmişti. Son istifa eden isim ise AKP Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay oldu.

Son olarak Aksaray İl Başkanlığı’ndan istifa eden Karatay, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“20 Aralık 2014 tarihinden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın Sayın Başbakanımızın ve halkımızın teveccühü ile Aksaray il başkanlığı görevini deruhte ediyorum. Bu süreçte Aksaray il teşkilatı olarak 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinden ve tarihi 16 Nisan referandumundan alnımızın akıyla çıktık hamdolsun. Bu süreçte yürüdüğüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Rabbime bize böyle dostlar nasip ettiği için bize böyle dava arkadaşları nasip ettiği için hamdediyorum.

İlgili:  Binali Yıldırım 'bozkurt' işareti yaptı

‘Milletimizi varlık yokluk mücadelesi’

20 Aralık 2014 tarihinden bugüne taşımaktan şeref duyduğum, onur duyduğum il başkanlığı görevini Rabbimin ve milletimizin emaneti olarak görüp gücümüz yettiğince yerine getirmenin gayreti içinde olduk. AKP bu milletin varlık ve yokluk mücadelesinin bugün için ete kemiğe bürünmüş organize olmuş halidir. Bu kutlu mücadelede liderimiz, Başkomutanımız, Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bir ekibin parçası olduğumuz için ve millete ümmete hizmet yolunda bize yorulmayı, çabalamayı, koşturmayı nasip eden Allah’a hamdolsun.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika