Bizimle İletişime Geç

Politika

AKP’den Akşener’in partisine ilk yorum: FETÖ’nün desteğini biliyoruz

Recep Akdağ, Meral Akşener’in yeni parti çalışmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Meral Akşener’in yeni parti çalışmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Sabah gazetesinden İsa Tatlıcan’a konuşan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Önümüzdeki günlerde Meral Akşener’in de bir parti kurma hazırlığı içinde olduğu konuşuluyor… Bir yorumunuz olacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

‘Herkes parti kurabilir ama akıbeti farklı olmaz’

“Aylardır konuşuluyor. Yasal şartlarını yerine getiren herkes parti kurabilir” diyen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ şöyle devam etti:

“Toplum mühendisliğini hedefleyen o kadar çok parti kuruldu ki bu ülkede. Hepsi siyasi partiler mezarlığında yerini aldı. Belli merkezler tarafından toplumu dizayn etmeye çalışan hareketler bu topraklarda karşılık bulmuyor. AK Parti kurulduktan bir yıl sonra iktidara geldi. Çünkü milletin nabzını tutan, milletin içinden gelen bir partiydi. FETÖ’nün yazarlarının Meral Akşener’e ilgisini ve örgütün Akşener’e desteğini biliyoruz. Kuracaksa kursun, akibeti diğerlerinden çok farklı olmaz”

‘Akşener’in partisine katılacak olan AKP’liler FETÖ’den tutuklanacak’

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, AK Parti’nin, partiden ayrılarak Meral Akşener öncülüğünde kurulacak olan yeni partiye geçeceği iddia edilen milletvekillerini FETÖ’cü olarak tutuklanmakla tehdit ettiğini yazdı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika