Bizimle İletişime Geç

Aktüel

AKP’li Metiner, Bülent Arınç’ı hedef aldı: 15 Temmuz’da meydanda olmayan o zat…

AKP’li Mehmet Metiner, 15 Temmuz törenini değerlendirdiği yazısında Bülent Arınç’ı hedef aldı

AKP Milletvekili Mehmet Metiner, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı yine hedef aldı. Metiner, Star’daki köşesinde 15 Temmuz’a ilişkin kaleme aldığı yazıda, “Daha önceki devlet görevlerinden dolayı protokolde en ön sırada oturan bazı zevatı gördüğümde içimden geçenleri dışa vurmanın önüne geçemiyorum” ifadelerini kullandı.

Metiner, “15 Temmuz gecesi meydanda olmayan o zevat bakıyorum gene en ön saflarda. Görmezlikten gelemiyorum. FETÖ muhibbi ve destekçisi olan o birilerinin, sırf eski devlet görevlerinden dolayı halkımızın karşısında, protokolün en ön saflarına oturtulduğunu görmek fena halde canımı yakıyor. ‘Topyekun savaş!’ diyoruz, ‘İhanetçilerin kökünü kazıyacağız!’ diyoruz, lakin bu durum tezat oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Metiner şunları yazdı:

“17/25 Aralık’tan sonra liderimizin talimatıyla FETÖ temizliğinin başlandığı süreçte bizi “cadı avı yapmak”la suçlayan, “mağduriyet edebiyatı” üzerinden liderimizi zalimlikle suçlayan, dahası cübbesini giyerek FETÖ’cüleri savunma tehdidinde bulunan birilerinin en önde oturduğunu gördüğümde yüreğim daralıyor.
Sol yanıma bakıyorum, FETÖ muhibbi ve destekçisi bir diğer eski bakan oturuyor.
15 Temmuz dolayısıyla sıkça ihaneti ve ihanetçileri eleştiriyoruz.
Protokol gereği en önde oturtulan aynı evsaftaki bazı zevatla aynı havayı solumaya ne demeli peki?”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel