Bizimle İletişime Geç

Politika

AKP’li vekile göre asker zehirlenmeleri ‘sıcak hava’ kaynaklı!

Yüzlerce askerin zehirlendiği olaya “münferit olay” diyen AKP Manisa Milletvekili Recai Berber, zehirlenmeleri “hava sıcaklığı”na bağladı

Milletvekili Recai Berber, ’daki asker zehirlenmelerini “hava sıcaklığı”na bağladı.

1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda önceki gün 69, dün de akşam yemeğinin ardından 731 asker rahatsızlanmıştı.

TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada, Manisa’da bir ay içinde dört kez yaşanan asker zehirlenmeleri için “Münferit bir olay” diyen Berber şöyle devam etti: “Bu şekilde münferit olaylar üzerinden, sanki ’deki bütün askerî birliklerde ve ’deki bütün kamu kurumlarında… Yıllardır Millî Eğitim Bakanlığının taşımalı eğitim yapılan yerlerinde de aynı şekilde yemek hizmeti veriliyor, duydunuz mu şimdiye kadar.”

Manisa’da hava sıcaklığının 40 derece olduğunu vurgulayan AKP’li vekil “Ben 40 derecede askerlik yaptım Tuzla Piyade Okulunda, ne demek olduğunu biliyorum. Hiçbir şey yemeseniz de o gün akşam hasta olursunuz” dedi.

Berber, kendisine itiraz eden ’li vekillere ise “, olursunuz. Tabii, yaşamadığınız için bilmiyorsunuz” diye karşılık verdi.

İlgili:  AKP'li vekilden Ensar Vakfı tecavüzüyle ilgili skandal sözler: Çocuklarına sahip çıksalardı!

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika