Bizimle İletişime Geç

Aktüel

AKP’nin basın organları Cumhuriyet Gazetesi’ni hedef gösteriyor

AKP’nin medyadaki militanları olarak hareket eden basın organları, sabah saatlerinde Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik gözaltı operasyonlarının ardından gazeteyi hedef gösteriyor

Sabah saatlerinde PKK-Gülen Cemaati soruşturması adı altında gözaltı operasyonu yapılan Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik AKP’nin medyadaki militan yayın organlarından hedef göstermeler yaşanıyor. Sabah, Yeni Akit, Star, Yeni Şafak ve A Haber Cumhuriyet Gazetesi operasyonunu meşrulaştırmaya dönük haberler yapıyor, manşetler atıyor.

ÖSO’cu Sabah, Cumhuriyet’i hedef gösterdi

Sabah “Gazetesi”, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonları konu aldığı haberinde, barış akademisyenlerini kastederek “Gazete terör destekçisi akademisyenlerin baştacı edildiği bir yer oldu” ifadelerini kullandı. TSK’nin ÖSO ile birlikte yürüttüğü Cerablus Operasyonu’nda cihatçıları yerlere göklere sığdıramayan Sabah, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik olarak aynı haberde”PKK sevici Cumhuriyet, Cerablus’ta başlatılan operasyondan sonra PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’yi korumak için DEAŞ safına geçerek büyük bir tutarsızlık örneği sergiledi.” ifadelerini kullandı.

‘CHP’liler tedirgin’

AKP’nin en ünlü medya kuruluşlarından biri olan Yeni Akit “Gazetesi”, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyona karşı gazete önündeki eylemlere destek veren milletvekilleri için “Haberciliği bir kenara bırakarak terör örgütlerinin bülteni haline gelen Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon CHP’lileri tedirgin etti.” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak, “algı operasyonu” dedi

AKP’nin her türlü saldırısında yayımladığı haber ve köşe yazılarıyla algı operasyonu yürüten Yeni Şafak “Gazetesi”, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu değerlendirdiği haber-yorumda gazetenin algı operasyonu yaptığını iddia etti. Haberde, “Gazetenin yayın tarihi çirkin karalama kampanyaları ve yapmaya çalıştığı algı operasyonlarıyla dolu” ifadeleri kullanıldı.

A Haber’den ‘terör manşetleri’

A Haber, televizyondaki canlı yayınında bir programda “Cumhuriyet’in terör manşetleri” başlıklı bir bölümü aktardı. Milli irade diyen AKP’nin yayın organlarından biri olan A Haber, halkın seçtiği HDP’li belediyeleri “Terör yuvası HDP’li belediyeler” başlığıyla verirken Cumhuriyet Gazetesi’ni de buna yardım ve yataklıkla suçladı.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel