Bizimle İletişime Geç

Aktüel

15 Temmuz davasında savcı, 4 polisin tahliyesini istedi

Silivri’de görülen 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davanın dördüncü duruşmasında savcı, 4 polis için tahliye talep etti

Silivri’de görülen 15 Temmuz darbe girişimi davasının dördüncü duruşması başladı. Mahkemeye ulaşan belgeleri okunduktan sonra müdahillik talepleri alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü ile Maliye Hazinesi avukatları suçtan zarar gördükleri gerekçesiyle davaya katılma talebinde bulundu. 15 Temmuz Derneği ile Hukukçular Derneği de katılma talebinde bulundu.

Emniyet ve Hazine’nin katılma talebinin kabul edilmesi talep edildi

Daha sonra talepler hakkında mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, suçtan zarar gördükleri ihtimalini dikkate alarak Emniyet Genel Müdürlüğü ile Maliye Hazinesi’nin davaya müdahil olarak katılma talebininin kabul edilmesini talep etti.

Savcı, 15 Temmuz Derneği ile Hukukçular Derneği’nin katılma talebinin ise derneklerin faaliyetlerini içerir belgelerin incelenmesinden sonra kattılma taleplerinin değerlendirilmesini istedi. Ertan Er isimli kişinin katılma talebi ise suçtan zarar görme ihtimaline dair dosyada delil bulunmadığından reddedilmesini talep etti.

4 sanığın tahliyesi talep edildi

Savcı ayrıca tutuklu sanıklar, Ali Bozan, Samet Durak, Emre Çatalbaş ile Semih Yüksel’in mevcut delil durumu, tutuklulukta geçirdikleri sürenin dikkate alınarak tahliyelerine karar verilmesini ve haklarında adli kontrol tedbiri uygulanmasını talep etti. Duruşma sanık avukatların talep ve beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

Aktüel