Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Aladağ’da yangın güvenliği olmayan Süleymancılar tarikatına ait bir yurt kapatıldı

Aladağ’da, Süleymancılar tarikatına ait yangın güvenliği olmayan bir yurt, basında çıkan haberler sonrası kapatıldı

Geçtiğimiz yıl can güvenliği önlemlerinin alınmaması nedeniyle 11 çocuğun yangınında öldüğü ’da, tarikatına ait bir daha tespit edildi. Haberin basında yer almasının ardından kapatıldı.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, yanan kız öğrenci yurdunun 500 metre kadar yakınında bulunan Aladağ Kurs ve Talebelerine Yardım Derneği Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yerlerinin halı kaplı olduğu, iki merdiveninden birinin yerden üç metre yukarıda bulunduğu, diğerinin binanın arka tarafındaki bodrum katına baktığı ve bu yurtta da yeterli denetim yapılmadığı ortaya çıkmıştı. Cumhuriyet’in haberinin ardından söz konusu yurt kapatıldı. Komisyon Başkanı Fatma Güldemet Sarı, yurtta kalan 7 öğrencinin devlet yurduna aktarıldığını bildirdi. Komisyon üyesi CHP’li Mustafa Balbay da “Bu karar alınması bu tür felaketlerin bir daha yaşanmaması anlamında çok çok önemli. Yönetmeliklere uygun olmayan diğer yurtlar için önlem alınmalı” dedi.

Yeni soruşturma

Komisyon Başkanı Sarı, yurt yangınıyla ilgili olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Sinanpaşa Ortaokulu Müdürü hakkında, yangında kusur, ihmal veya kasıt olup olmadığı konusunda ön inceleme ve disiplin soruşturması yapmak üzere 3 müfettiş görevlendirildiğini açıkladı. Sarı, “Daha önce bir kınama cezası almışlar; yaptığımız görüşmelerde bunların daha detaylı incelenmesi konusunda görüş bildirdik. Sayın Valimiz bu konuda harekete geçti” dedi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel