Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Almanya’dan Türkiye ile Rusya arasında imzalanan S-400 anlaşmasına ilişkin açıklama

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Türkiye ile Rusya arasında imzalanan S-400 anlaşmasına ilişkin açıklamada bulundu

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın S-400 füze savunma sistemlerine ilişkin sözleşmenin imzalandığını söylediği açıklamasına ilişkin açıklamada bulundu. Basın mensuplarının sorusu üzerine Erdoğan’ın sözlerini yorumlayan Schaefer, “Bu, Türkiye’nin S-400’lerin muhtemel sevkiyatıyla ilgili bir mesajı ve oyunu. Bu bir haber değil” dedi.

Schaefer, Türkiye ve Rusya arasındaki müzakereleri ve mutabakatları bildiklerini ve yapılan açıklamaları ciddiye almadıklarını vurguladı. Alman yetkili, NATO ülkelerinin aynı sistemleri ve yapıları kullanması gerektiğinin de altını çizdi.

Erdoğan, Kazakistan ziyareti sonrası İstanbul’a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, “Rusya’dan S-400’lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi” demişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Askeri Teknik İşbirliği’nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti.

İlgili:  2017’nin ilk 4 ayında 37 bin 743 esnaf kepenk kapattı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel