Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Altan kardeşler yarın ilk kez hakim karşısına çıkıyor

Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ın da aralarında bulunduğu toplam 17 kişi’nin yargılandığı davanın ilk duruşması yarın görülecek

Gazeteci-yazar ve Prof. Dr. ’ın da aralarında bulunduğu toplam 17 kişi’nin yargılandığı davanın ilk duruşması yarın görülecek. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşma, saat 10.00’da başlayacak.

16 kişi hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış cezasının istendiği davada olan Altan kardeşler yaklaşık 10 ay sonra ilk defa mahkemeye çıkmış olacak.

Ne olmuştu?

Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak dahil 17 kişi hakkında Gülen Cemaati’nin medya ayağı soruşturması kapsamında hazırlanan iddianame İstanbul 26’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Can Tuncay tarafından hazırlanan iddianamede; Altan kardeşler ve Ilıcak dahil 16 kişi hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.

İddianamede Altanlar ve Ilıcak’ın darbe girişimini önceden bildikleri ve darbe girişimine zemin hazırlayan söylem ve propagandalarda bulundukları öne sürülmüştü.

İlgili:  Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye Nuriye ve Semih için acil çağrı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel