Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Altıntaş ailesi: Mevlüt Cemaat dershanesine gitmedi, polis olduktan sonra dindarlaştı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katili polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın ailesinin gözaltına verdiği ifadeler yayınlandı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un katili polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın Aydın’ın Söke ilçesinde gözaltına alınan ve bugün serbest bırakılan anne ve babasının ifadesi AA tarafından yayınlandı.

‘Oğlum herhangi bir dershaneye gitmedi’

İfadesinde, saldırının olduğu gün oğlunun 16.30’da kendisini aradığını belirten anne Hamidiye Altıntaş, “O ara müsait değildim, misafirlikteydim. Kendisi bana ‘anne ne yapıyorsun’ diye sordu. Daha sonra müsait olunca kendisini arayacağımı söyleyince  ‘tamam anne Allah’a emanet ol, hakkını helal et’ diyerek telefonu kapattı. Oğlum  polislik sınavlarına hazırlanırken herhangi bir dershaneye gitmedi. Benim çocuğum  içine kapanık sessiz ve sakin bir çocuktu” dedi.

‘Polis olduktan sonra ibadetlerine daha düşkün oldu’

Baba Esrafil Altıntaş da olayın olduğu gün oğluyla konuştuğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bana izinli olduğunu, şu an çarşıda gezdiğini, yemek yiyeceğini  söyledi. Kendisi annesini ve beni her gün olmasa da 2 günde bir arardı. Konuşmasında anormal bir durum söz konusu değildi. İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulunu kazandıktan sonra Sercan B. isimli öğrenciyle samimiyet kurdu. Polis olduktan sonra ibadetlerine daha düşkün olmaya, içine kapanmaya ve  sessizleşmeye başladı. İzmir polis okulunda okuduğu esnada en samimi arkadaşı Sercan B. isimli şahıstı. Hatta seçme imkanın varsa İzmir’de kalmasını söylememe  rağmen Sercan’ın Ankara’ya gitmesinden dolayı burayı seçmiş, bu şahısla aynı evde  kaldılar”.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel