Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi kapatıldı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi kapandı. Yerine Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu ve Rektörlüğe bağlandı

Ankara Üniversitesi ’ndeki araştırma merkezleriyle ilgili yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmelik, YÖK yönetmeliğine uygun hale getirilirken araştırma merkezlerinin organlarının oluşumundan faaliyetlerine kadar tüm çalışmaları Rektörlüğe bağlandı. Diğer bir deyişler bilimsel araştırmalar Rektörlüğün izniyle yürütülecek.

Haber’den Nurettin Öztatar’ın haberine göre, yeni yönetmeliklerden biri de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi hakkında. Siyasal Bilgiler İnsan Hakları Merkezi kapatılarak yerine, Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu.

İnsan Hakları Merkezi, Rektörlüğe bağlandı

Bütün araştırma merkezleri için uygulanan önceki yönetmelikteki “Araştırma Merkezleri Fakülteye bağımlı bilimsel araştırma uygulama ve eğitim birimleridir” tanımı da yönetmelikten çıkarıldı. Yeni yönetmelikle İnsan Hakları Merkezi Rektörlüğe bağlandı.

Bugünkü Resmi Gazete’de Ankara Üniversitesi Ekonomik ve Mali Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi Ernst Reuter İskan ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi Gelişme ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi İşletme Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi Kamu Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi Sosyal Politika Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği, Ankara Üniversitesi Uluslararası Siyasi ve Ekonomik İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği yayımlandı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite