Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Cenk Yiğiter, İLEF’i kazandı

Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Cenk Yiğiter, Ankara Üniversitesi’ne İletişim Fakültesi öğrencisi olarak döndü

Ankara Üniversitesi’nden Hukuk Fakültesi öğretim üyesiyken 679 sayılı KHK ile ihraç edilen Cenk Yiğiter, üniversiteye öğrenci olarak geri döndü. LYS sonuçlarının açıklanmasıyla Yiğiter’in de hangi fakülteyi kazandığı belli oldu.

Yiğiter, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü kazandığını Twitter’dan duyurdu.

Mezun olunca ilk işini açıkladı

Yiğiter ayrıca, Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olduğunda yapacağı ilk işi de açıkladı. Yiğiter, Rektör İbiş’in belgeselini çekeceğini duyurdu.

‘Geri döndüğüm yer bir üniversite değil, açık cezaevi’

Gazetemize konuşan Cenk Yiğiter, İLEF’i kazanmayı beklediğini ancak Radyo Televizyon Sinema bölümünü kazanacağından emin olmadığını belirterek “Sevinsem de gideceğim yerin üniversite olmadığını, açık cezaevi olduğunu biliyorum. İLEF’te pek çok hocamız ihraç edildi. Ben ihraçlardan önce İLEF’i kazanan öğrenciler kadar şanslı değilim, o hocalardan ders alma şansım olmayacak. Twitter’da da yazdım, ilk işim Rektör İbiş’le ilgili bir proje yapmak olacak. Artık proje ödevi olarak mı yaparım, mezun olup iyice öğrenince mi yaparım; bilmiyorum. İsmi de ‘Radyasyon, İnovasyon ve İbiş’ olacak. Çünkü AKP’nin siyaset akademisinde bu konuda konuşmuştu.” ifadelerini kullandı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite