Bizimle İletişime Geç

Emek

Antalya’da bir maden ocağında göçük: Enkaz altında kalan 2 işçi yaşamını yitirdi

Antalya’da bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre, 2 madencinin enkaz altında kaldığı ifade ediliyor

’nın Kemer ilçesi Ovacık Mahallesi’ndeki bir maden ocağında meydana geldi. Bölgeden ilk gelen bilgilere göre, en az 2 madenci altında kaldı.

Balyak Madencilik Limited Şirketi’ne ait kömür madeninde, yoğun metan sıkışması sonucu mahsur kalan Levent Korkmaz ve Esen Çavuş yaşamını yitirdi.

Vali’den açıklama

Kurtarma çalışmalarını olay yerinde takip eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı açıklamada, “Maden ocağının kendi ekipleri de çalışmaya başladı. İki arkadaşımızın maalesef cesetleri tünelden çıkartılarak morga gönderildi. Göçük, patlama yok ama yoğun gaz sızıntısı var. Arkadaşların gazdan etkilenerek öldüğünü düşünüyoruz. Kesin sonuçlar otopsi raporundan sonra ortaya çıkacak. Yok yoğun gaz sızıntısı sonucu meydana gelmiş bir kaza. Soruşturma başladı, şu anda ekipler burada. Soruşturma olacak. Etraflıca savcılığımız, jandarma soruşturacak. Enerji Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü olayı inceleyecek” dedi.

 

İlgili:  Antalya Mardan Palace otel işçileri iş bıraktı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Emek