Bizimle İletişime Geç

Kadın

Antalya’da genç kadına tecavüz edip dışkısını yediren erkek tahliye edildi!

Antalya’da 17 yaşındaki genç kadına tecavüz edip dışkısını yediren erkek avukatının pişkin savunmasının ardından adli kontrolle tahliye edildi

Antalya’da 17 yaşındaki B.T. adlı genç kadına tecavüz edip dışkısını yedirerek bunları kaydeden erkek D.E., adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Antalya’da 20 yaşındaki D.E., 17 yaşındaki B.T.’ye tecavüz edip dışkısını yedirdi. Tecavüz, D.E.’nin, B.T.’nin annesi Ö.Y.’ye, mesaj atmasıyla ortaya çıktı. Ö.Y., mesajı gönderen kişiden şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Şikayet üzerine 23 Mart’ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanan D.E. hakkında “kişilerin huzur ve sükununu bozma, sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret, tehdit, şantaj, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek” suçlarından dava açıldı. Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, bir gün önce talimatla ifadesi alınan mağdur B.T. katılmadı. D.E. ile mağdurun annesi Ö.Y. ile tarafların avukatları duruşmada hazır bulundu.

‘Sinirlendim, annesine mesaj gönderdim’

D.E. savunmasında, tecavüz iddiasını kabul etmedi. B.T. ile kendi isteğiyle ilişkiye girip bunları kaydettiğini savunan D.E., mağdurun başkalarıyla da ilişkide olduğunu söylemesi üzerine sinirlenip annesine mesaj gönderdiğini söyledi.

İlgili:  HDP'li Yiğitalp'den Aile Bakanı'na: 11 yaşında bir kız çocuğu doğum yaptı, istismarcı için ne yaptınız?

Ö.Y., kızına tecavüz edildiğini belirterek, sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Geçen 20 Mart tarihinde cep telefonuna gelen telefon mesajı ile olaydan haberdar olduğunu anlatan Ö.Y., “Bu mesajdan önce kızım beni arayarak çok önemli bir konuyu konuşacağını söyledi. Ben durakta kızımı beklerken cep telefonuma mesaj geldi. Mesajda tehdit ve hakaret içerikli sözler yer alıyordu. Ben de gidip şikayetçi oldum” dedi.

‘Sanık, kızımla zorla ilişkiye girmiştir’

Çekilen görüntüleri kendisinin izlemediğini ancak kamera kaydında kızına sanığın idrarını içirtip dışkısını yedirirken görüntülerin olduğunu söyleyen Ö.Y., “Sanık kızımla zorla ilişkiye girmiştir. Kızımın kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini kabul etmiyorum” dedi. Bu olay nedeniyle kızının psikolojisinin bozulduğunu ve ilaç tedavisi gördüğünü anlatan Ö.Y., sanığın kaldığı pansiyonda olay gününe ilişkin kamera kayıtlarının istenmesini talep etti.

‘Olsa olsa ‘Reşit olmayanla ilişki’den yargılanabilir’

Sanığın avukatı Oğuz Han ise sanıkla müvekkilinin sevgili olduğunu ileri sürerek Mağdur B.T’nin sürekli sanığın kaldığı pansiyona gidip geldiğini, hatta yemek getirdiğini iddia etti. Oğuz Han, ortada bir cinsel saldırı eylemi olmadığını ileri sürerek sanık müvekkilinin “olsa olsa reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan yargılanabileceğini” pişkince söyledi.

İlgili:  Cinsel saldırı suçlularına 'kimyasal hadım' Resmi Gazete'de yayınlandı

Mahkeme, sanığı denetimli serbestlikle tahliye etti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın