Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Aydınlık, AKP medyasını aratmıyor: Darbeyi bastıran ordu bir yıldır destan yazıyor

Aydınlık, AKP medyasını aratmıyor

Doğu Perinçek ekibinin gazetesi Aydınlık, AKP medyasını aratmayan haberler yapıyor. 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde “Darbeyi bastıran ordu bir yıldır destan yazıyor” başlığıyla bir haber yayımlayan Aydınlık, “TSK terörle mücadelede en başarılı yılını geçirdi. 1 yılda 10 binin üzerinde PKK’lı etkisiz hale getirilirken, Fırat Kalkanı’nda ABD’nin planı yerle bir edildi” ifadeleri kullanıldı.

Haberde, “FETÖ” ihraçlarına değinilerek “Türk Silahlı Kuvvetleri, içindeki FETÖ’cü hainlerin temizlenmesiyle birlikte teröre karşı en başarılı mücadele yılını geçirdi.” denildi.

Haberde şu ifadelere de yer verildi:

“Silahlı Kuvvetler’in bir yıl içindeki bu üstün başarısı, darbe girişiminine katılan üniformalı hainlerin de ordunun ne kadar küçük bir bölümünü oluşturduğunu ortaya çıkardı. Yalnızca yüzde 1,5’lik kısmı darbeye katılan ordunun, 650 bin kişiyle darbeye karşı durduğu ve içerideki subayların direnişinin darbenin bastırılmasında belirleyici olduğu, geçen bir yıl içinde daha da görünür hale geldi. FETÖ’cülerin işgal girişimine direnen ordu, terörle mücadelede içte ve dışta destan yazmaya devam ediyor.”

Aydınlık, Fırat Kalkanı’nda “ABD planlarının yerle bir edildiğini” iddia ederken yaşamını yitiren onlarca askeri ve IŞİD’in yaktığı TSK mensubu askerleri unuttu.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel