Bizimle İletişime Geç

Kültür&Sanat

Ayrıntı Yayınları, Ankara Üniversitesi’nin davetini reddetti: Yazarlarımızı attınız, ödülünüzü istemeyiz!

Ayrıntı Yayınları, Ankara Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan Roman ve Öykü Yarışması”nın duyurulması teklifini, “akademisyen ihraçları”nı gerekçe göstererek reddetti

Ayrıntı Yayınları, Ankara Üniversitesi bünyesinde yapılacak olan Roman ve Öykü Yarışması”nın duyurulması için destek isteyen üniversite yönetimini “akademisyen ihraçları”nı gerekçe göstererek reddetti.

Ayrıntı Dergi Yayın Kurulu adına Dr. Dinçer Demirkent tarafından verilen yanıtta, bilim insanlarını hiçbir gerekçeye dayanmadan kurumlarından atan, üniversite olmanın hiçbir refleksini göstermeyen bir kurumun vereceği ödüllerin güvenilir bulunmadığı belirtildi.

Ayrıntı Yayınları’nın ret mektubunda, “Duyurunuz için teşekkür ederiz. Ancak Ankara Üniversitesi gibi bizim yazarlarımızın ve editörlerimizin içinde olduğu bilim insanlarını hiçbir gerekçeye dayanmadan kurumlarından atan, onlara karşı tacizlerini sürdüren, üniversite olmanın hiçbir refleksini gösteremeyen bir kurumun vereceği ödülleri güvenilir bulmuyor, yazarlarımızın Erkan İbiş’ten ödül almasının bize prestij değil utanç getireceğini düşünüyoruz” denildi.

İlgili:  ALES sonbahar dönemi başvuruları başladı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Kültür&Sanat