Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesine saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldı

Gölbaşı Başsavcılığı Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesindeki saldırıyla ilgili soruşturma başlattı

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’li Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinde yaşanan saldırı ile ilgili soruşturma başlattı.

Bekir Bozdağ olay hakkında konuştu

Anadolu Ajansı’nın editör masası toplantısında konuşan Hükumet Sözcüsü Bekir Bozdağ, şu şekilde konuştu:

“Öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum. Çok çirkin bir hadise, bizim medeniyet değerlerimizle bağdaşmayan, saygısız ve ölçüsüz bir davranış söz konusu. Oldukça çirkin bir davranış söz konusu. Bunu kabul etmemiz, hoş görmemiz asla mümkün değildir.

20-25 kişilik bir grup bu saygısızlığı, çirkin eylemi yapıyorlar. Hemen güvenlik güçleri müdahale ediyor, olay yerinden uzaklaştırılıyorlar. Daha sonra ailenin kararını bekliyorlar. Aile cenazeyi defnetmekten vazgeçiyor. Bundan sonra valilik bir açıklama yaptı, alınacak karara saygı duyulacağını ifade ettiler. Ailenin kararına göre defin işlemi yapılacaktır.

Cenazenin mezardan çıkarılması, 20-25 kişilik kendini bilmez kişi tarafından yapılmış bir şey değildir. Bunları savunmak için söylemiyorum. Kamuoyunda sanki, böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanlışlığını ifade etmek için vurgulamaya çalışıyorum. Böyle bir şey yok.

Ben buradan bütün aziz vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. Bizim inancımıza göre insanların ölümünden sonra defnedileceği yerde yapılaması gerekenler bellidir. Saygısız davranışlardan uzak durmak lazım. Aksine terör örgütlerini mutlu edecek bir davranıştır. İnsanlarımız arasında provokasyon yapmak isteyen çevrelerin arayıp da bulamadıkları şeylerdir. Bütün milletimizin uyanık olması ve bunlara fırsat vermemesi lazım.”

İlgili:  Memduh Boydak: Gülen'in ağabeyinin cenazesinde Binali Yıldırım da vardı

Aysel Tuğluk’un annesinin dün saldırıya uğrayan cenazesi, Dersim’de yapılacak

Öte yandan, saldırıların sürmesinin ardından mezardan çıkarılan cenaze, bugün Dersim’de yeniden toprağa verilecek.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel