Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Bakanlar kurulu sonrası Kurtulmuş: OHAL Komisyonu ile AİHM’de çok davadan kurtulduk

Bugün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu’nun ardından Numan Kurtulmuş kameraların karşısına geçti, OHAL ve KHK bilançosunu paylaştı

Bakanlar Kurulu, Erdoğan başkanlığında toplandı.

Saray’daki toplantı, saat 19.40’ta başladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yapıyor.

Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları;

Türkiye geçtiğimiz cumartesi pazar günü 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası nefretle hatırlayarak bir kere daha anmıştır.

Programlarla 15 Temmuz’u bir kere hatırladık. Unutmayacağımız her vesile ile dile getiriyoruz. Çok şükür milletçe unutturmayacağımızı hatırlattık.

15 Temmuz akşam saatlerinden başlayarak 16 Temmuz sabahına kadar süren çok büyük bir destansı hikaye. Ne bu hainleri ne de 250 şehidimizi ve gazilerimizi unutturmayacağız.

Bütün bu yapılan kahramanlıkları unutmayacağız. Bir kere daha elim günde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

15 Temmuz 2016’daki gibi vatandaşlarımızın demokrasimize sahip çıktığını, şehitlerimizi ve gazilerimiz anmaktan geri kalmayacağını gösteren bir etkinlik oldu.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 1 yıl geçti 15 Temmuz’un üzerinden.

FETÖ ile kapsamlı bir mücadele sürdürülüyor. KHK ile birlikte görevden almalar devam ediyor.

111 bin 240 kamu görevlisi kamuda ihraç edildi.

Örgütün temizlenmesi için çalışmalar yürütüldü.

İlgili:  Kamu emekçileri soruyor: Neden açığa alındık?

3.50 milyon kamu görevlisi ihraç edildi. Toplam kamu görevlilerinden 3 buçuğu ihraç edildi. Gerekeli görülenler kamu görevinden ayıklanıyor. Haklı bulunanlar görevine iade ediliyor. Bu örgütün 40 yıl karda yürüyüp izini belli etmediğimi düşürürseniz bunların devam edeceğini tahmin edersiniz.

Bunların finansal kaynaklarının kurutulması Diğer terör örgütlerinden kendilerini ayıran en önemli özellik çok geniş bir finansal kaynağa sahip olmaları. Çok ciddi şekilde topladıkları paralara sahip olan bir örgüt.

Örgütle irtibatlı olan 960 şirkete el konulmuş TMSF’ye geçirilmişti.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel