Bizimle İletişime Geç

Kadın

‘Başkanlığa hayır’ eyleminde CHP’li kadının yüzünü kapatan erkek, polis değil CHP Altındağ İlçe Başkanı çıktı!

AKP’nin 18 maddelik anayasa değişikliği önerisinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanması ile eş zamanlı olarak Meclis önünde yapılan “Başkanlığa hayır” eyleminde ’li bir kadının yüzünü kapatan ve sivil polis olduğu iddia edilen erkeğin Altındağ İlçe Başkanı  olduğu ortaya çıktı

AKP’nin başkanlık sistemini de içeren 18 maddelik anayasa değişikliği önerisinin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanması ile eş zamanlı olarak TBMM önünde yapılan “Başkanlığa ve sivil dikta Anayasası’na hayır” eylemine yönelik polis saldırısında CHP’li isimli kadının yüzünü kapatan erkek, sosyal medyanın gündemine oturdu.

CHP’li Akıncı’nın yüzünü kapatarak konuşmasını engelleyen ve sivil polis olduğu iddia edilen kişinin, CHP Ankara Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman olduğu ortaya çıktı.

Akman, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada, Akıncı’yı polis saldırısına karşı savunduğunu öne sürerek “Kendisi bizim Çankaya ilçe üyemiz. Gözaltına alınırken sert tepki vermesin diye polisin elinden almak isterken, ağzını kapatmaya çalıştım” dedi.

İlgili:  Haziran: Hemen şimdi herkes için adalet, 9 Temmuz'da Maltepe'de buluşalım

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın