Bizimle İletişime Geç

Kadın

Batman’da kadınlar, çocuklara yönelik cinsel istismara karşı sokağa çıkıyor

Batman’da kadınlar, çocuklara yönelik cinsel istismar vakalarına karşı sokağa çıkıyor

’da 14 yaşındaki kız çocuğunun cinsel istismara maruz bırakılmasına ve sistematik şekildeki cinsel istismarın aylarca sürmesinin ardından kız çocuğunun seks işçiliğine zorlanması ve olayın tek kız çocuğuyla sınırlı kalmadığı ortaya çıkmıştı. Özgür Hareketi (TJA), kentte istismarın hedefi olduğu için eylem çağrısı yaptı.

Batman’da , 14 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel istismarın ortaya çıkmasının ardından faillerin “kentin tanınan isimleri” olduğu gerekçesiyle serbest bırakılmasına karşı 17 Mayıs’ta kentte eylem düzenleyecek.

Kadınlar, Batman’da çocuklara yönelik ve fuhuşa yönelik sessizliğe karşı sokağa çıkıyor. Kadın örgütleri “Tecavüzün kefaleti olmaz, satın alınamaz” sloganı ile 17 Mayıs’ta kentte eylem düzenleyecek.

 

Yargının daha önceki kararlarına atıfta bulunularak devamında şu çağrı yapıldı:

Biz bu tavrı N.Ç. ve Siirt davalarından bilmekteyiz. Bu duruma karşı Batman kadınları ile dayanışmak, tecavüz mağduru kızlarımızın mücadelesini yürütmek ve yargının tecavüzcüleri kefaletle serbest bırakma kararına itiraz etmek için DTK, HDP, kadın meclis ve temsilleriyle, kapatılan kadın kurum bileşenleri ile 17 Mayıs 2017 tarihinde ‘Tecavüzün Kefaleti Olmaz. Tecavüz Satın Alınamaz’ sloganı ile Batman’da olacağız. Türkiye kadın hareketleri ve feminist grupların bu mücadelemize destek vereceklerine inanıyor ve eylemimize davet ediyoruz.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kadın