Bizimle İletişime Geç

Politika

Binali Yıldırım: 6 ay içerisinde bir darbe geçirdik, başka bir ülke olsa yerle yeksan olurdu

Başbakan Binali Yıldırım, TESK ve TESKOMB heyeti ile Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi

Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

Esnafa 1 yıl ödemesiz 3 yıllık destek verildi. Bunun için bir kaynak var. 2016 yılı için 15 bin esnafa bu imkan tanıdık. Müracat 250 bine dayanmış. Ne yapmamız lazım. Vatandaş şunu bilmez, kardeşim ben 15 bin kime vereceğim niye bu kadar müracat ettiniz diyemeyiz?

Bunun bazı şartları var. Şartları kim tuttuyorsa vereceğiz.Bu kaynak 15 binin üzerine çıkacak. Gerekirse başka taraflardan alacağız. Bunun bir planlaması var tabi. İncelenecek, başka imkanlardan faydalanmıyorsa, bunlar gözden geçirilecek.

Faizsiz kredi uygulama kapsamında 48.355 esnafa 1.5 milyar lira dağıtmışız.

Sur’da zarar gören esnafa 50 bin liralık faizsiz kredi veriyoruz.

Hem bankaların verileceği krediler, hem devletin verdiği destekler… Bunların hepsinin sağlıklı işlemesi için esnafın sicilinin düzgün olması lazım. Bunun için sicil affı getiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sicil affı düzenlemesi bu hafta mecliste görüşülecek ve yürürlüğe girecek.Esnafı, yeni kuracağımız esnaf ahilik fonu ile koruma altına alıyoruz. Anayasa görüşmelerinin ardından bu konuyu da genel kurula getireceğiz. Bütün bu uygulamalar esnafımıza, sanatkarımıza hayırlı, uğurlu olsun.

Son 6 ay içerisinde bir darbe geçirdik, başka bir ülke olsa yerle yeksan olurdu. Belli ki bunlar ders almamış ve şimdi üçü, beşi birden geliyor. Fark etmez, topu gelsin. Bizi korkutacak olan bu milletin duasını, desteğini kaybetmektir. Alayı gelsin, hepsinin canını okuruz.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Politika