Bizimle İletişime Geç

Politika

Binali Yıldırım: Hiç bir tereddütümüz yok, PKK yaptı

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen saldırılarla ilgili, “Bulgular PKK terör örgütünü gösteriyor. Hiç bir tereddütümüz yok” ifadesini kullandı

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırılarla ilgili, “Bulgular PKK terör örgütünü gösteriyor. Hiç bir tereddütümüz yok” dedi.
Yıldırım şunları söyledi:

“Ne yaparlarsa yapsınlar bu millet büyük bir millettir. 15 Temmuz’da nasıl alçak FETÖ örgütüne dersini verdiyse, ne kadar örgüt varsa bunların kökünü kazıyacak irade de vardır, güç de vardır. Milletçe acımız büyük, yüreğimiz yanıyor. Acımızı yüreğimize gömeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz. Şehitlerimizin yakınları bize emanettir, onları ebediyete uğurlarken acılarını yürekten paylaşıyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Terör çıkmaz bir sokaktır. Terörle hiçbir şeyin sonucu alınmaz. Sadece can yakar, sonunda kendini de yok eder, tüketir. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülke, biz büyük bir milletiz. Bundan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.

Büyük bir ihtimalle bölücü PKK terör örgütünün marifeti olduğuna dair hiçbir tereddüdümüz yok. Bütün örgütler bizim için aynı derecede alçaktır, mücadele edilecek güruhlardır.”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Politika