Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Boğaziçi Üniversitesi’nde sivil polis tacizi

Boğaziçi Üniversitesi’nde 4 kadın öğrenciyi 2 saat boyunca takip edip fotoğraflarını çeken 2 polis, tepki gösteren öğrencileri de tehdit etti

’nde dün (12 Temmuz) 4 kadın öğrenci, kendilerini iki saat boyunca takip eden ve fotoğraflarını çeken 2 kişiye bağırarak tepki gösterdi. Bağırma seslerini duyarak olay yerine gelen öğrenciler, 2 kişinin sivil olduğunu düşünerek özel birimlerine haber verdi.

Evrensel’in aktarımına göre, Olay yerine gelen güvenlik görevlisi, öğrencileri eden şahıslara kimlik sormadı.

Öğrenciler 2 şahsı daha önceden tanıdığını düşündükleri güvenlik görevlisine tepki gösterdi. Tepkiler üzerine 2 şahsı kalabalık arasından çıkartan güvenlik görevlisi, öğrencileri susturmaya çalıştı.

Bu esnada polis olduklarını söyleyen 2 şahıs, üniformalarıyla geri gelecekleri şeklinde tehditler savurarak kapısında güvenliklerin yanında beklemeye ve toplanan öğrencileri fotoğraflamaya başladı.

Ardından özel güvenliğe öğrenci kimliği olmayan şahısları neden üniversite kampüsüne soktuklarını soran bir öğrencinin üzerine yürüyen 2 şahıs, “Seni bu okuldan dışarı çıkartmayacağız” şeklinde öğrenciyi tehdit etti.

İlgili:  ÇHD'den Armutlu'da polis kurşunuyla öldürülen Yılmaz Öztürk'ün davasına çağrı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite