Bizimle İletişime Geç

Dünya

Bolivya lideri Evo Morales: ABD Venezuela petrolünü çalmak istiyor

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Venezuela’da yaşanan her tür iç komplo ve dış müdahale girişiminin ABD’nin Venezuela petrolünü çalması için bir girişim olduğunu söyledi

Bugün ’daki sağ muhalefetin gösterilerini eleştiren Devlet Başkanı , protestoların uluslararası elitlerin ülkenin petrollerini özelleştirmesine hizmet ettiğini söyledi.

soL’un TeleSur’dan aktardığına göre, Morales, “Emperyalizmin planı, Venezuela tarafından seçilmiş anayasal başkanı devirmektir, … bu, tüm anti-emperyalist hükümetlere bir olmalıdır.” dedi.

Başkan Nicolas Maduro ve Bolivarcı Devrim’e yapılan her tür iç ve dış saldırının, dünyadaki anti-emperyalist hükümetlere mesaj niteliği taşıdığını belirten Morales, Venezuela’da yaşanan iç ve dış gelişmelerin “Venezuela’nın petrolünü çalmak için” yapıldığını belirtti.

Sağ muhalefet, haftalardır Venezuela’da rejim değişikliği için sokak protestoları gerçekleştiriyor. Protestocuların hükümeti ve Venezuela’nın kamulaştırılan petrol şirketinin ısrarla özelleştirilmesini talep eden Amerikan Devletler Örgütü (OAS) tarafından destekleniyor.

İlgili:  ABD’nin Çin ile ticari ilişkilerini incelemek istemesi, Pekin’in tepkisine yol açtı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya