Bizimle İletişime Geç

Dünya

Brezilya’da Evsiz İşçiler Hareketi’nin 500 kişiyle başlattığı park işgali, 6 bin kişiyi geçti

Brezilya’da Evsiz İşçiler Hareketi’nin 500 kişiyle başlattığı park işgali, 6 bini geçti

Brezilya’da MTST’nin (Evsiz İşçiler Hareketi), Sao Bernardo do Campo’da 500 kişi ile başlattığı park işgaline katılanların sayısı 6 bini geçti. “Sao Bernardo’nun Korkusuz İnsanları” pankartını astı.

İsyandan.org’un aktardığına göre; hareketin koordinatörlerinden Guilherme Boulos “İşgal belediye yönetimini görüşmelere zorlamak için yapıldı ve taleplerimiz karşılanana dek işgali süreceğiz” dedi. Guilherme, belediyenin görüşmeye yanaşmadığını ve öncelikli görevlerinin belediyeyi müzakereye zorlamak olduğunu, kabul etmezlerse harekete geçerek mücadeleyi yükselteceklerini belirtti.

Başkan Michel Temer’in neoliberal politikaları binlerce aileyi yoksulluk sınırının altında yaşamaya zorluyor. MTST’de örgütlenen binlerce aile Sao Paulo’nın kenar bölgelerine yığılmış durumda ve gelirlerine uygun sağlıklı konut talep ediyor.

MTST büyük şehirlerin ve kasabaların kenar bölgelerine yığılmış olan, yaşayabilecekleri sağlıklı bir konuttan yoksun olan işçileri birleştirmek için 1990’ların sonlarında kuruldu.

İlgili:  Brezilya'da hapishane isyanı: 33 kişi yaşamını yitirdi

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Dünya