Bizimle İletişime Geç

Politika

Bülent Turan rakı masasına ilişkin konuştu: Rabia değil, Galatasaray’ın 4. yıldızı

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, kendi fotoğrafının da bulunduğu bir masada ‘Rabia işareti’ yapan bir kişiyle Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimin birlikte görüntülendiği fotoğrafı değerlendirdi

Grup Başkanvekili Bülent Turan, ’li Muharrem Erkek’in kendi fotoğrafının da bulunduğu bir masada ‘ işareti’ yapan bir kişiyle Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimin birlikte görüntülendiği fotoğrafı değerlendirdi. Turan, 15 Temmuz yıldönümü nedeniyle zaten açılacak olan Meclis’in mesaiye devam ederek süresini de görüşebileceğini belirtti.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’li Muharrem Erkek’in Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakimle ‘Rabia işareti’ yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğraf üzerinden kararın siyasi olarak verildiği yönündeki iddialarına ilişkin “Muharrem Erkek’in ‘Rabia işareti’ yaptığını iddia ettiği kişi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray’ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Turan, Meclis’te gazetecilerle gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in, Meclis Genel Kurulu’nda, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında tutuklama kararı veren hakim ve kendi fotoğrafıyla ‘Rabia işareti’ yapan bir kişinin aynı masada yer aldığı fotoğrafı göstermesini ve fotoğrafa dayanarak verilen kararın siyasi olduğunun söylenmesini eleştirdi.

İlgili:  Fehmi Koru: AKP'lilerin kendi arasında yaptığı başkanlık anketinden 'hayır' çıktı

AKP’li Turan, seçim bölgesi olan Çanakkale’de dağıttıkları ve kendi fotoğrafının da yer aldığı fesleğen kupalarının, hakimin oturduğu mekanda bulunduğunu belirtip, fotoğrafı göstererek, şunları söyledi: “Fotoğrafa bakınca şurada bardağın içinde bir fotoğrafımız olduğunu gördük. Fesleğen dağıtmıştık o fesleğenlerden birinin olduğu bir mekan. Bu masada bulunanlardan birisi CHP Bayramiç Yönetim Kurulu üyesi. Muharrem Erkek’in ‘Rabia işareti’ yaptığını iddia ettiği kişiyle konuştu. Kendisi DSP Bayramiç İlçe Başkanı. Galatasaray’ın 4 yıldız almasına vurgu yapan bir işaret yapıyor. Bu edep dışı iddiayı üzülerek yaşıyorum. Siyasetin bu kadar ucuz olmaması gerektiği kanaatindeyim. Bu kadar samimiyetsiz iş yaparsanız sittin sene iktidar olamazsınız.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika