Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı: Erdoğan, Atatürk kadar sevilmektedir; belki daha da fazla!

Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 15 Temmuz konulu bir panelde “Bugün Recep Tayyip Erdoğan, bizim milletimiz tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar sevilmektedir belki daha da fazla!” dedi

Manisa ’nde “Türkiye’de Darbeler ve ” konulu panelde konuşan ve Panel Moderatörü Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, tepki çeken ifadeler kullandı.

Manisahaberleri sitesinin haberine göe, Panelin bir değerlendirmesini yapan Panel Moderatörü Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya, “Hiç şüphesiz 15 Temmuz’da yapılan mücadele, bir istiklâl ve istikbâl mücadelesidir, bir milli mücadeledir. Bugün Recep Tayyip , bizim milletimiz tarafından Gazi Mustafa Kemal kadar sevilmektedir belki daha da fazla! Bu, halkın liderine inanması ile izah edilebilir. Ben Mithat Cemal Kuntay’ın ‘Mehmet Akif’ kitabını özellikle getirdim. Orada kısa bir anektod var. Mithat Cemal Kontay Mehmet Akif’e İstiklal Marşı’nı yazdıktan sonra soruyor: “Akif, sen Çanakkale Savaşları döneminde de şiirler yazdın ama o şiirlerinde kurtuluştan bu kadar emin değildin” diyor. Akif de, “Başımızdaki lideri kim görse inanırdı” diye cevap veriyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da, “Biz canımızla, kefenimizle yola çıktık” dedi ve bu millet ona inandı, bu darbeyi engelledi. Bu millet liderine inanınca peşinden gidiyor ve geleceğe böyle güzel bir miras bırakıyor. Gazilerimizi saygıyla, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Onları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız” diye konuştu.

İlgili:  Ahmet Hakan'dan 'yeni devlet' yazısı: Turşu bile kurulamaz...

Tepekaya’nın bu sözleri tepki çekti. Profesörün neden böyle bir karşılaştırma yaptığı anlaşılmazken, CBÜ basın birimi de haberi servis ederken “belki daha da fazla!” ifadelerini haber metninden çıkardı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite