Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Cenk Yiğiter’i ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ ihbar eden kişi eski öğrencisi çıktı

KHK ile ihraç edilen Cenk Yiğiter’e Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla açılan soruşturmada ihbarı eski öğrencisi yapmış

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki görevinden Kanun Hükmünde Kararname () ile edilen ’e ’na hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma açıldı. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle ifade vermeye giden Yiğiter şikayetçinin eski öğrencisi olduğunu öğrendi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, sosyal medya hesabındaki paylaşımdan dolayı ifade vermeye giden Yiğiter, kendisini şikayet edenin eski öğrencisi olduğunu öğrendi.

‘Sayın ihbarcım sana gönül koymuyorum’

Sosyal medya hesabından eden öğrencisine seslenen Yiğiter, “Sayın İhbarcım sana gönül koymuyorum. Ama lütfen bu kafayla hakim ya da savcı olma. Bu ara alımlar rahatladı biliyorum ama bir dur, sakin ol” dedi. Yiğiter eski öğrencisine önerilerini şöyle sürdürdü:

“Roman oku, şiir oku, film izle, aşık ol bir sevdaya karış, bir kavgayı ayır. İhbarcılık ile değil bunlarla besle zihnini, kalbini. Sonra belki makbul bir hukukçu olamazsın ama güzel bir insan olursun be, fena mı olur? Vatana da millete de insanlığa daha çok hayrın dokunur. Gençsin daha, gençken ne saçmalıklar yapmadık ki her birimiz. Gençsin, vaktin de çok. Öpüyorum şiir değecek gözlerinden, şimdiden. İhraç edilmiş eski hocan şüpheli Cenk Yiğiter”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel