Bizimle İletişime Geç

Politika

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, görevlerini bırakıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, ocak ayında görevlerini bırakacağını açıkladı

, ocak ayında görevlerini bırakacağını duyurdu. Koç, Burhaniye İlçe Başkanlığını ziyaret ederek burada bir konuşma gerçekleştridi.

‘Yol açmak lazım’

Koç, siyasiler olarak gençlere örnek teşkil etmeleri gerektiğini de vurgulayarak, “Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım. Biraz genel başkan baskısına maruz kalacağımı hissediyorum bırakmamam için. Yeter. Bizden daha yaşlı olanlar inatla devam ediyor ama yol açmamız lazım. Bizim örnek olmamız lazım. Gençler görevleri üstlenecek. Bıraktığımız ilkelerle devam edecekler. Bu mücadele sürecek” dedi.

‘Hiç haberiniz olmadan suç icat ediyorlar’

Sadece konuştuğu ve hak aradığı için yargılandığını anlatan Koç, şunları kaydetti:

“Ne yaptım ben? Nasıl yetiştiğimizi anlattım. Hırsızlık, arsızlık yok Allah’a şükür. Ne yaptık biz? Konuştuk, sadece hak aradık. Bir tanesi ’nin bir yetkilisine 100 milyon dolar para gelmesini sorgulamamız. Bunu sorguladığımız için bankacılık sırlarını açıklamaktan ve iftira atmaktan hakim önündeyim. Böyle günlerden geçiyoruz. Hiç haberiniz olmadan size suç icat ediyorlar. Tıpkı Ergenekon, Balyoz’daki gibi. Şu anda da bir sürü insan içeride. Böyle günlerden geçiyoruz.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika