Bizimle İletişime Geç

Politika

CHP’den HDP’nin İzmir Gündoğdu’daki adalet ve barış nöbetine destek

HDP’nin başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne CHP İzmir milletvekilleri Murat Bakan ve Atilla Sertel de destek vereceklerini açıkladı

Son ayağı ’de yapılacak olan ’nin başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne milletvekilleri Murat Bakan ve Atilla Sertel de destek vereceklerini açıkladı. ’nda HDP tarafından düzenlenen nöbete katılacak olan Bakan ve Sertel, adalet ve barış için nöbete katılım sağlayacaklarını belirtti.

‘Adalet tüm toplumun ortak ihtiyacı’

Dihaber’e konuşan CHP’li Bakan, “Adalet ihtiyacı ve talebi yalnızca CHP ve HDP’nin değil, tüm toplumun ihtiyacı” diyerek birlikte hareket etme çağrısında bulundu: “Sadece CHP ve HDP değil; ‘adalet’ talebini dillendiren, ‘adalet’ için bir adım atan hangi parti olursa olsun ‘adalet’ talebini birlikte yükseltmeli.”

Nöbete destek amaçlı ziyarette bulunacağının altını çizen Murat Bakan, “Herkes için Adalet” talebinde bulunduklarını ve adalet arayışında, talebinde bulunan demokratik her tür eyleme destek olunması gerektiğini vurguladı.

‘Adalete ihtiyacı olanlar bir arada durmalı’

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise, yapılan kamuoyu araştırmalarında sorulan “Türkiye’de adaletin olduğuna inanıyor musunuz?” sorusuna yüzde 85 oranında olumsuz yanıt verildiğini belirterek, şunları söyledi:

İlgili:  Böke: Türk tipi diye tarif ettikleri başkanlıkla faşist düzen hedefleniyor

“Siyasi parti bazında olayı değerlendirmemek gerekir. Adalet herkes için gereklidir. Siyasi parti adı altında değil ama Türkiye’de adalete ihtiyaç duyan her siyasi görüşten insanın bir arada olması mutlak gereklidir.”

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika