Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Dersim’de ihraç edilen meslektaşlarını uğurlayan akademisyenlere soruşturma

Munzur Üniversitesi’nde KHK’yla ihraç edilen akademisyenleri uğurlayan dokuz akademisyen ve bir memur hakkında rektörlük tarafından soruşturma açıldı

Munzur Üniversitesi’nde ’yla edilen akademisyenleri uğurlayan dokuz akademisyen ve bir memur hakkında rektörlük tarafından açıldı.

Dihaber’in haberine göre Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dersim Şubeler Platformu, konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Süleyman Güler, toplantıda yaptığı konuşmada soruşturma gerekçesini şöyle anlattı: “Soruşturma gerekçesinde, Munzur Üniversitesi’nden ihraç edilen üyelerimizin 9 Ocak 2017 tarihinde kişisel eşyalarını almak ve mesai arkadaşları ve öğrencileri ile vedalaşmak için yerleşkesine gelmeleri üzerine, çalışma arkadaşları ve öğrencilerin yoğun ilgisi sırasında orada bulunuyor olmak olarak gösterildi.”

Güler, ihraç edilen üyelerinin üniversitedeki görevlerinden alınmasının çalışma arkadaşlarının ve öğrencilerinin hayatlarından silineceği anlamına gelmediğini söyledi.

“Arkadaşlarımızla vedalaşmak, onların yanında olmak demokratik hakkımız olmanın ötesinde insanlığımızın gereğidir” diyen Güler, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu hukuksuz soruşturmalara karşı üyelerimizi yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Üyelerimize dönük baskı, ayrımcılık ve haksız cezalandırma biçimindeki uygulamalarını kınıyoruz. Tüm bu anti demokratik ve hukuksuz uygulamalar ve keyfiyete derhal son verilmelidir.”

İlgili:  'Cemaat' suçlamasıyla tutuklanan akademisyen Taylan Eren Yenilmez serbest bırakıldı

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite