Bizimle İletişime Geç

Kültür&Sanat

Dersim’in kapalı olan tek sinema salonu Zer için yeniden açıldı

Zer, Dersim’de gösterime girdi. Dersim’in kapalı olan tek sinema salonu Sinema 62, film için tekrar açıldı

Kazım Öz’ün son filmi ‘’ filmin çekimlerinin önemli bir kısmının geçtiği ’de vizyona girdi. Geçen sene kapanmış olan ’deki tek salonu 62, Zer’in gösterimi için filmin oyuncularından tarafından yeniden açıldı.

Duvar’da yer alan habere göre, Bahoz (Fırtına), Demsala Dawî: Şewaxan (Son Mevsim: Şavaklar), He Bu Tune Bu (Bir Varmış Bir Yokmuş) ve Cinara Sipî (Beyaz Çınar) gibi bol ödüllü kurmaca ve belgesel filmleriyle tanınan Kazım Öz’ün son filmi ‘Zer’ prömiyerini 36’ncı İstanbul Film Festivali’nde yaptı. sonrasında 21 Nisan’da vizyona giren filmde Dersim, coğrafyası ve kültürü ile önemli bir rol oynuyor.

KHK ile atılan Boz, Sinema 62’yi açtı

675 sayılı KHK ile işinden çıkarılmış olan ve filmde de rol alan Ali Daimi Boz, Dersim’in geçen sene kapanmış olan tek sinema salonu Sinema 62’yi yeniden açarak işletmesini üstlendi. Bu girişimiyle “Zer”in bir anlamda eve dönüşünü sağlayan Boz, Dersimlileri yeniden sinema ile buluşturarak filmin taşıdığı umudun da temsilcisi oluyor. Zer kendi topraklarında Dersim’de Sinema 62’de izleyicilerle buluşmaya devam ediyor.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Kültür&Sanat