Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Diyarbakır’da Gülmen ve Özakça açıklamasına polis saldırısı

KHK ile işlerinden atılan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek eymeli yapanlara polis saldırdı

Şubeler Platformu’nun (KESK) açlık grevindeki ve için yapmak istediği açıklamaya müdahale etti. En az 20 KESK’li gözaltına alındı.

1habervar’da yer alan habere göre, KESK Diyarbakır Şubeler Platformu, işlerine geri dönmek için 70 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için AZC Plaza önünde yapmak istedi. Ancak yasağını gerekçe gösteren polisler açıklamaya izin vermedi.

Polis amirleriyle yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince KESK’lilerin etrafı TOMA, zırhlı araç ve onlarca çevik kuvvet polisi ile çevrildi.

Engele rağmen açıklama yapmak isteyen KESK’lilere polisin müdahalesi sert oldu. En az 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların birçoğu yerlerde sürüklendi, darp edildi.

‘Gazeteci telefonla çekim yapmaz!’

Gazeteci Faruk Balıkçı müdahale anlarını telefonuyla çektiği için polislerin hedefi oldu. Polisler telefonuna el koydukları Balıkçı’ya “Gazeteci telefonla çekim yapmaz, kamerayla çekim yapar’” dedi. Balıkçı’nın bu söze tepki göstermesi üzerine polisler geri adım attı ve Balıkçı’nın telefonunu geri verdi.

İlgili:  AA'ya 'Yüzde 60'tan başlatın' talimatı verilmişti: Diktatörlük olsa orana da kendimiz karar verirdik

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel