Bizimle İletişime Geç

Politika

Doğu Perinçek’ten AKP’ye ‘tek tip kıyafet’ desteği

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, tek tip kıyafet konusunda AKP’ye destek açıklamasında bulunarak “Tek tip kıyafete karşı değilim. Şiddet ve hukuk dışı uygulamalara karşıyım fakat tek tip kıyafet hukuk dışı bir uygulama değil” dedi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün akşam Ulusal Kanal’da katıldığı programda gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Perinçek, Kılıçdaroğlu’nun tutuklanması durumunda bu duruma karşı çıkacaklarını belirterek “Selahattin Demirtaş’ Kılıçdaroğlu’nun durumu birbirine benzemez” dedi. Perinçek ayrıca, tek tip kıyafet konusunda da AKP’ye destek açıklamasında bulundu.

Perinçek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

AKP seçimi kaybedecek

Türkiye AKP iktidarı ile devam edemez, bütün olgular bunu gösteriyor. AKP’nin önümüzdeki seçimleri kazanamayacağı gözüküyor. Bu görüş olgulara dayanıyor. Referandumdan beri AKP’de iniş var. Ekonomide sıkıntılar var. Halk günlük ekonomik hayatında sıkıntıları önümüzdeki günlerde daha çok hissedecek ve tercihini değiştirecek.

AKP iktidarı önümüzdeki seçimi kaybedecek.

Son zamandaki metal yorgunluğu açıklamaları yorgunluk değil başarısızlık tespiti.

Kılıçdaroğlu tutuklanırsa karşı çıkarız

Kılıçdaroğlu tutuklanırsa sert bir şekilde karşı çıkarız. Ana muhalefet partisi başkanına dokunulmaması gerekir.

Selahattin Demirtaş terörden suçludur. Türkiye’nin altına mayın döşeyen, Türkiye’yi bombalayan, ABD anlaşıp ile Türkiye’yi bölmek isteyen bir partinin genel başkanıdır. Selahattin Demirtaş’ın içerde olması kanunların gereğidir. HDP de kapatılmalıdır. Bu açıdan Kemal Kılıçdaroğlu ile Selahattin Demirtaş’ın durumu birbirine benzemez. HDP PKK’nın uzantısıdır.

İlgili:  Müzmin bir jurnalcinin anolojisi... - Umut Özenç

– Adalet yürüyüşü ABD’nin hükümet senaryolarıyla uyumlu. Maltepe’deki konuşmaya baktığınızda bunu görürsünüz.

Akşener teslim oldu

-Türkiye Tayip Erdoğan ile Meral Akşener seçeneklerine mahkum edilemez. İkisi de geçmişte batı projelerinin dayattığı insanlardır. Biz batı sistemine bağlıyız diyor.

– Akşener’in partisi Türkiye’nin bölünmesine teslim olarak kuruluyor

Gülen’in suikast iddiaları

-Hükümet kendi hükümetinin sorumlu olacağı suikast yapmaz ancak Amerika bunu yapmak ister. Çünkü Türkiye Amerika’ya direniyor. PKK’nın üzerine yürüyor. Buradan ben şunu görüyorum Amerika Türkiye’ye, PKK’nın üzerine yürürsen ben seni suikastlerle karıştırırım diyor.

Tek tip kıyafet desteği

Terör suçlularının kaçmalarını önlemek için tek tip kıyafet uygulaması yapılabilir. Tek tip kıyafete karşı değilim. Şiddet ve hukuk dışı uygulamalara karşıyım fakat tek tip kıyafet hukuk dışı bir uygulama değil.

Başkanlık adayı

Vatan Partisi Türkiye’yi yönetmeye adaydır ve 2019 seçimlerinde adayı olacaktır. Artık Cumhurbaşkanı hükümet başkanıdır. Vatan Partisi kendisi ya da çevresindeki kuvvetlerle birlikte adayını zamanı gelince açıklayacaktır.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Politika