Bizimle İletişime Geç

Üniversite

DTCF Tiyatro bölümü, Süreyya Karacabey’in ihracına karşı kampanya başlattı

DTCF Tiyatro bölümü, 679 sayılı OHAL KHK’si ile görev yaptığı Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Doç. Dr. Süreyya Karacabey için kampanya başlattı

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi (DTCF) Tiyatro bölümü, 679 sayılı OHAL kararnamesi ile görevinden ihraç edilen Doç. Dr. Süreyya Karacabey için imza kampanyası başlattı.

Tiyatro bölümünün Karacabey’in ihracına karşı kamuoyuna açık çağrıda bulunduğu metin şöyle:

“Üniversite ve Tiyatro Kamuoyuna,

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Süreyya Karacabey’in 6 Ocak 2017 tarihinde çıkartılan 679 sayılı KHK ile üniversitedeki görevinden ihraç edildiğini büyük bir üzüntü ve şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Doç.Dr. Süreyya Karacabey’in yirmi yılı aşkın süredir akademik hayata verdiği katkı yetiştirdiği öğrencileri ve yazdığı kitaplarla herhangi bir tanıklığa ihtiyaç duymayacak denli sağlam biçimde ortadadır. Biz yine de onu çok yakından tanıyan meslektaşları ve arkadaşları olarak Doç.Dr. Süreyya Karacabey’in FETÖ ya da herhangi bir terör örgütüyle hiçbir ilişkisi olmadığının tanığı olduğumuzu söylüyoruz. Meslektaşımızın bu KHK listesine adının bir yanlışlık sonucu eklendiğini düşünüyor ve bu yanlışın bir an önce düzeltilmesini talep ediyoruz.”

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Üniversite