Bizimle İletişime Geç

Üniversite

Eğitim hakkı elinden alınan Cenk Yiğiter’den Ankara Üniversitesi Senatosu’na sorular

Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen Cenk Yiğiter, elinden alınan eğitim hakkı için Ankara Üniversitesi Senatosu’na bazı sorular yöneltti

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Cenk Yiğiter, 679 sayılı KHK ile ihraç edilmesinin ardından önce YGS ve sonra LYS’ye girerek aldığı puanla Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümüne yerleşti.

Ancak, Ankara Üniversitesi ise Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde değişikliğe gitti ve kayıt işlemleri için geçerli olan yönetmeliğin 5. maddesinin 7. bendine “Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların yükseköğretim kurumundan çıkarma cezası almamış veya herhangi bir nedenle kamu görevinden çıkarılmamış olması gerekir” cümlesini ekledi.

Bunun üzerine Twitter’da tepkiler çığ gibi büyürken Yiğiter de Ankara Üniversitesi Senatosu’nun mensubu Anayasa Hukuku profesörü Merih Öden’e Twitter hesabından bazı sorular yöneltti. İşte o sorular:

Yiğiter, sınavı kazanmasının ardından Rektör İbiş’in bir belgeselini çekeceğini duyurmuştu.

İlgili:  Ankara Üniversitesi direniyor: İhraç edilen hocaların odaları boşaltılmayacak, 1 haftalık ders boykotu yapılacak

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Üniversite