Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Erdoğan, ‘İflah olmadılar’ demişti: AKP Kongresi için bazı isimlere davetiye gönderilmedi

AKP Kongresi hazırlıkları kapsamında çok sayıda isme davetiye gönderilirken bazı isimlerin davet edilmediği bildirildi

için 11. Cumhurbaşkanı ’ün de aralarında bulunduğu çok sayıda kişiye gönderildi. Partide bugüne dek görev almış isimler de kongreye davet edilirken Erdoğan’ın “Bu partiye sırtını dönen iflah olmadı” dediği görevlerinden sonra partiden istifa eden ya da partinin, yollarını ayırdığı isimlere gitmedi.

 

Eski milletvekili ve parti yöneticilerinden, partiyle bağı kesilmiş olan Abdüllatif Şener, Ertuğrul Yalçınbayır, İdris Naim Şahin gibi isimlere davetiye gönderilmedi.

Gül’e özel kurye ile davetiye

Ancak TBMM başkanlığı yapmış ve kabinede başbakan yardımcısı olarak uzun dönem bulunmuş olan Bülent Arınç başta olmak üzere çok sayıda eski yöneticiye davetiye gönderildi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de kongre için davetiye gönderilen isimler arasında yer aldı. Gül’ün davetiyesi, özel kurye ile kendisine ulaştırıldı.

olarak kongre salonunda yerini alacak olan mevcut milletvekilleri ise Genel Merkez’de kendileri için hazırlanmış olan kartları alarak salona girecekler. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da, milletvekilliği statüsü devam ettiği için ayrıca kongre davetiyesi gönderilmeyip, kartı hazırlanan isimler arasında yer aldı.

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel