Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Erdoğan: Türkiye’de hayat tarzı baskı altında olan var mı, şunu istedim de giyinemedim diyen var mı?

Tayyip Erdoğan, Saray’daki 33. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Türkiye toplumunun derinden yaşadığı sıkıntılarla dalga geçercesine, “Türkiye’de hayat tarzı baskı altında olan var mı?”, “Şunu istedim de giyinemedim diyen var mı?” diye sordu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sarayındaki 33. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Reina’daki yılbaşı kutlamalarını hedefleyen saldırılarla ilgili yaptığı açıklamanın devamında, “Türkiye’de hayat tarzı baskı altında olan var mı?”, “Şunu istedim de giyinemedim diyen var mı?” diye sordu.

Erdoğan ayrıca, “Türkiye’de etnik kimlik üzerinden siyaset yapılmasına benim kadar karşı olan yok”  ifadelerini de kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle:

“Saldırıların amacı bizi birbirimize düşürmektir. Toplum içindeki fay hatlarını derinleştirme amacı güdenler her fırsatı kullanmaktan geri durmuyor.

“Türkiye’de etnik kimlik üzerinden siyaset yapılmasına benim kadar karşı olan yok. Tüm siyasi hayatım bununla mücadeleyle geçmiştir.

“Ortaköy’deki olay da bizim canımızı yakar, Beşiktaş’taki olay da. Çünkü biz sorumluluğumuzun farkındayız.

“Bunu yaşam biçimine kaydırmanın hiçbir anlamı yok. Bunlar ülkemizi bölme operasyonundan, zihin karıştırmadan başka bir şey değildir. Kimsenin hayat tarzı sistematik bir tehdit altında değildir. Aksini iddia eden bunu ortaya koymak mecburiyetindedir.

“Türkiye’de kimsenin yaşam biçimi sistematik bir saldırı altında değildir. Acaba Türkiye’de kim ben şu şekilde yaşamak istiyordum da yaşayamadım, şöyle giyinmek istiyordum da giyinemedim diyor. Bir bakıyorsunuz birileri sosyal medyada, birileri köşelerinde utanmadan bunları yazabiliyor.

Müezzine saldırılması ne kadar yanlışsa, namaz kılmayana zorlama yapılması da yanlıştır. Çoğunluğun azınlığa tahakkümüne karşı olduğumuz gibi azınlığın çoğunluğa tahakkümüne de karşıyız. “

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel