Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Erdoğan’dan seçim hazırlıkları: Kaymakamlardan, kömür dağıtımlarına bizzat katılmalarını istedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarayı’nda kaymakamlarla bir araya geldi. Erdoğan kaymakamlara, “Muhtarları asla ihmal etmeyiniz. Muhtarlar sizin için adeta uç beyi gibidir. Sizler milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz” tavsiyesinde bulunurken, gıda ve kömür dağıtımlarına da bizzat katılmalarını istedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kaymakamlarla Sarayı’nda bir araya geldiği programda yaptığı konuşmasında, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi için harekete geçildiğini söyledi. Erdoğan, kaymakamlara, “Muhtarları asla ihmal etmeyiniz. Muhtarlar sizin için adeta uç beyi gibidir. Sizler milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz” tavsiyesinde bulunurken, gıda ve kömür dağıtımlarına da bizzat katılmalarını istedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“270 bini kamplarda 3 milyonun üzerinde Suriyeli ve Iraklıyı misafir ediyoruz. İçişleri Bakanlığımız bu kişilere aileleriyle birlikte vatandaşlık vermek için çalışmalar yürütüyor. Asıl çözümün Suriye ve Irak’ın istikrara ve kavuşması açıktır. Bu ülkelerin güvenliği ve huzurunun bizim ülkemizin güvenliği ve huzuruyla alakalı olduğunu görüyoruz.

“Düne kadar DEAŞ’la mücadeleyi ilk sıraya koyan ülkelerin bugün neredeyse DEAŞ’ı himayeleri altına alacak hale geldiklerini ibretle takip ediyoruz. Bölgenin tarihi, dini, etnik, kültürel yapısını dikkate almadan, tamamen kağıt üzerindeki planlamalarla yürütülen projeler, birer birer çöküyor. Türkiye, işte tüm bu kaos içerisinde hem kendisi hem de kardeşleri için en iyisini yapmanın çabasını veriyor. Türkiye’nin karşısında isimleri farklı harflerden oluşuyor olsa da aslında aynı örgüt var. Biz bunların topuna birden terör örgütü diyoruz mensuplarına da terörist diyoruz. Bölücü örgüt ile DEAŞ FETÖ ile DHKP-C arasında bizim açımızdan hiçbir farkı yoktur.

“Türkiye terörle mücadelesini tüm operasyonları tek başına ve kendi evlatlarıyla yürütmek mecburiyetindedir. Dostluk, müttefiklik, dayanışma gibi hususlar ancak siz güçlüyseniz bir karşılık buluyor, yoksa sözden ibaret kalıyor. Türkiye olarak güçlü olmalıyız. Bugün Türkiye yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi vermektedir. Hiçbir terör örgütüne karşı en küçük bir müsamaha göstermeyeceğiz. Muhtarları asla ihmal etmeyiniz. Muhtarlar sizin için adeta uç beyi gibidir. Sizler milli seferberliğin en önemli planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak arazidesiniz.

“Teröre odaklanıp ekonomiyi ihmal edersek terörün önünü açmış oluruz. Küresel gündemin hercümerçine kapılıp 2023 hedeflerinden saparsak istimaketimizi yitiririz.”

“Sevgili vali yardımcılarımıza kaymakam kardeşlerimize tavsiyede bulunacağım kış mevsimindeyiz yeri geldiği zaman icabından kömür ihtiyacı olanlar mı var? Kömür ihtiyacı olanlara adeta kamyonla kamyonetle kömürü bizzat kendiniz teslim etmelisiniz. Gıda ihtiyaçlarını bizzat teslim etmelisiniz. Vatandaşlarımızın kendilerini sahipsiz hissetmemeleri çok önemlidir. Tayyip Erdoğan için el göz kulak sizsiniz. Başbakanımız için sizsiniz. Siz varsanız elimiz kulağımız gözümüz var. Siz yoksanız biz de olmayız. Bu adımı çok hassas atmamız lazım.

Yorumlar

Sınıfsal Bakış

Aktüel