Bizimle İletişime Geç

Aktüel

Erdoğan’ın emrinde: MHP, Ülkü Ocakları ve Diyanet Vakfı yöneticileri Cerablus’ta bir garip toplantıda!

Cerablus’ta yapılan Türkmenleştirme toplantısına MHP, Ülkü Ocakları ve Diyanet Vakfı temsilcileri katıldı

Cerablus’ta MHP, Ülkü Ocakları ve Diyanet Vakfı’nın ortak faaliyet için toplantılar yaptığı öğrenildi. Bölgeye ayrıca Hama, Özbekistan ve Pakistan’dan Türkmenlerin getirildiği belirtiliyor.

 

DİHABER’in aktardığına göre, iki gün önce Türkmen grup Lîwa Muntasir Bilah ile Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz’un katılımıyla yapılan bir toplantıda, Kuzey Suriye’de Türkmenleri daha etkin kılma üzerine konuşulduğu öğrenildi. Türk bayrağının asılı olduğu salonda alınan kararlar arasında Arap ile Kürtlerin bölgeden göçe zorlanması olduğu ifade edildi.

Aynı toplantıya Diyanet Vakfı’nın temsilcilerinin de katıldığı objektife yansıdı. Fotoğrafta Cerablus merkez camisinde vakıf yöneticilerinin Türkmenler ile yaptığı toplantı olduğu öğrenildi. Toplantının amacına yönelik ise, Türkmenlerin aktif kılınması üzerine planlar yapılıyor.

Diyanet Vakfı’nın faaliyetlerinin önünü açmak için ise, 28 Mayıs’ta vakfa El Bab’ın TSK bombardımanında yıkılan en büyük camisi olan Umer Bîn Hatep’in açılışının sağlandığı belirtildi.

İlgili:  Binali Yıldırım: Cerablus dahil, bütün alan YPG'den temizlenmeli

Yayındayız

Sınıfsal Bakış

Sizin için Önerilenler

Yazarlar

Aktüel